Zázvorový prášek BIO 1 kg
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Na objednávku

Zázvorový prášek BIO 1 kg

Zázvor známe všichni především jako kořen, ze kterého se dělá koření. Zázvor je však asi metr vysoká rostlina se žlutými květy. Má pozitivní účinky na naše trávení a znali jej už v 1. století Římané. Zázvorový prášek je skvělou náhradou čerstvého zázvoru a v příznivých podmínkách se dá dlouhodobě skladovat.

413 Kč S DPH

413 Kč BEZ DPH

413 Kč Bez DPH

Zázvor známe všichni především jako kořen, ze kterého se dělá koření. Zázvor je však asi metr vysoká rostlina se žlutými květy.
Více z historie zázvoru. Tato rostlina pochází z jihovýchodní Asie z deštných pralesů, kde se vyskytovala volně v přírodě. To se od té doby úplně změnilo, protože dnes zázvor ve volné přírodě skoro nenajdeme. U nás v Evropě jsou první zmínky o zázvoru z Říma z 1. století, kdy právě Římané ho používali jakožto exotické koření z Indie. Dnes je Indie stále ve vedení, co se týče celosvětové produkce – zde se totiž vypěstuje až jedna třetina zázvoru, který se dále rozváží do světa. Po Indii jsou největšími producenty Čína, Nepál a Indonésie.
Kouzelné účinky zázvoru? V léčitelství je zázvor už od doby mořeplavců z období pozdního středověku. Už tehdy moc dobře věděli, že zázvor má na naše tělo blahodárné účinky. Nejen, že obsahuje vitamíny E, C, A, B1 a minerály jako je fosfor, sodík, hořčík, železo a vápník, ale hlavně specifickou látku, tzv. gingerol. Tak jako mají chilli papričky, kapsaicin, tak má zázvor gingerol. Ten podporuje trávení a zázvoru dodává jeho typickou štiplavou chuť.
Co dále umí zázvor? Pokud máte problémy s trávením, pálením žáhy, nadýmáním, právě zázvor by měl být vaším společníkem. Dále pomáhá unaveným svalům a dokonce obklady ze zázvoru se údajně používají v boji proti rakovině.
Co se zázvorovým práškem? Zázvorový prášek je skvělou náhradou čerstvého zázvoru a má tu výhodu, že v příznivých podmínkách se dá dlouhodobě skladovat. Můžete ho použít při vaření jako koření, a dokonce je vhodný k přípravě čaje.

652
chat Komentáře (0)