Kurkuma mletá BIO 500 g
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Na objednávku

Kurkuma mletá BIO 500 g

Kurkuma je koření vyrobené z oddenku kurkumovníku dlouhého. Má typicky žlutou barvu, výraznou vůni a rovněž má blahodárné účinky na naši imunitu i zažívání.

143 Kč S DPH

143 Kč BEZ DPH

143 Kč Bez DPH

Kurkuma je kořením, které najdete také pod názvem indický šafrán. Má výrazně žlutou barvu a silně aromatickou vůni, která je pro ni typická.
Proč je vlastně tak zbarvená? Toto koření obsahuje žluté barvivo kurkumin, které najdeme v mnohých potravinách – třeba do vanilkových produktů, aby byly žluté se přidává toto barvivo, aby například váš jogurt působil „více vanilkově“.
Jaké účinky má na naše zdraví? Mnohými lidmi je kurkuma stále nedoceněná – má úžasné účinky na žaludek a žlučník a pomáhá při problémech s nadýmáním. Dále posiluje naši imunitu a kladně pomáhá naší psychice. Dokonce skvěle působí na naše srdce a pravidelnou konzumací kurkumy je údajně možné předejít infarktu či mrtvici. Kurkuma je vhodná pro diabetiky, celiaky, vegetariány i vegany.
Kde můžeme kurkumu využít? Často se přidává v menší míře do jídel, aby je obarvila – ku příkladu v Asii se kurkumou často obarvuje rýže, aby měla krásně žlutou barvu. Ale toto koření není vhodné jen do rýže, ale také do omáček a polévek.

Zajímavost: Víte, že kurkumou lze bělit zuby? Ano, je to poněkud paradox, že právě žlutá kurkuma dokáže vybělit zažloutlé zuby, ale je to tak. Jak na to? Je to jednoduché! Ponořte navlhčenou hlavici kartáčku do kurkumy a jemně zuby vyčistěte. Tento proces můžete opakovat i několikrát za sebou. Na závěr si zuby vyčistěte zubní pastou, abyste docílili větrového pocitu v ústech a je hotovo – nyní máte zoubky jako perličky!

144
chat Komentáře (0)